Aile Hekimliği

Aile hekimliği, aile doktoru hastanın ve bireyin bir bütün olarak değerlendirilmesi açısından önemli bir bölümdür. Tüm yaş gruplarına, tüm hastalıklarda koruyucu ve tedavi edici özelliktedir. Ayrıca teletıpta kronik hastalıkların takibi, ilaçların düzenlenmesi ve hastaların hangi bölümlerden tıbbi yardım alması gerektiğini yöneten bölümdür.

Yaşam tarzı değişiklikleri, yaşam koçluğu, aile ve evlilik danışmanlıklarında yardımcı olur. Aşılamalar, aile planlaması, gebe ve bebek izlemi yapar. Bulaşıcı hastalıkları bilgilendirilmesi, önlenmesi ve tedavi edilmesinde önemli rol oynar.

Aile hekimi, kan ve tetkik sonuçlarını değerlendirme hastalara yardımcı olmaktadır. Bireylerin talep ettiklerinde tüm sağlık sorunları hakkında bilgi verip yönlendirmeler yapar. Ayrıca konulan ön tanı doğrultusunda gerektiğinde tıbbın diğer bölümlerine hastayı doğru yönlendirmeler ile tüm sağlık problemlerine yön verir.

Hastanemyanımda ile Aile Hekimliği ilgili fiziksel temas gerektirmeyen bir çok sağlık sorununu ve hangi bölümden yardım almanız gerektiğini teletıp yöntemiyle çözüme ulaştırıyor.