Online Çocuk Doktoru Randevusu - Online Bebek Doktoru | Türkiye

ÇOCUK SAĞLIĞI ve HASTALIKLARI, pediatri adıyla da bilinen tıp dalının bir alt dalıdır. Çocukların sağlıklı gelişimini takip ederken, çeşitli hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir. Pediatri, genellikle doğumdan ergenliğe kadar olan dönemi kapsar ve çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal sağlıklarını korumaya odaklanır.

Bu uzmanlık alanı geniş bir yelpazedeki çocuk sağlığı konularını içerir. Yenidoğan bebeklerin sağlıklı bir başlangıç yapmasından ergenlik dönemine kadar olan süreçte karşılaşılan sorunların çözümüne kadar birçok konuda hizmet verir. Pediatri uzmanları, doğru bir beslenme süreci ile çocukların büyüme ve gelişimini izleyerek, aşı takvimini yöneterek ve genel sağlık kontrollerini gerçekleştirerek çocuk sağlığını koruma amacı güderler. Çocuklarda sıkça görülen hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi, pediatri uzmanlarının temel hedeflerindendir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünün; ateş, kusma, ishal, karın ağrısı, kulak ağrısı, boğaz ağrısı gibi belirtiler ile gelen enfeksiyon hastalıkları, bağışıklık sistemi bozuklukları, genetik hastalıklar, alerjik reaksiyonlar, çocukluk çağı obezitesi, astım, diyabet, nörolojik bozukluklar, çocuk psikiyatrisi ve çocuk cerrahisi gibi alt alanları bulunur. 

Görüntülü online çocuk doktoru görüşmesi için doktor seçimi yapabilirsiniz…

Bölümler