çocuk nefroloji doktoru , çocuk nefroloji doktorları

YORUMLAR

ÇOCUK NEFROLOJİ BÖLÜMÜ

ÇOCUK NEFROLOJİ, çocuklarda böbrek hastalıklarının tanı, tedavi ve yönetimiyle ilgilenen bir dalıdır. Çocuk nefroloji doktorları, genetik bozukluklardan kaynaklanan böbrek hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları, glomerülonefrit, nefrotik sendrom ve böbrek yetmezliği gibi çocukluk çağına özgü böbrek hastalıklarını tedavi ederler. Hastalıkların erken teşhisini ve etkili tedavi yöntemlerini kullanarak çocukların böbrek sağlığını korumayı ve iyileştirmeyi amaçlarlar.

Nefroloji bölümü, böbrek fonksiyon bozukluklarının yanı sıra, yüksek tansiyon ve elektrolit dengesizlikleri gibi böbrek hastalıklarının yol açtığı diğer sağlık sorunlarını da ele alır.

Çocuk nefroloji doktorları, ailelerle işbirliği yaparak, çocukların böbrek sağlığını korumaları ve geliştirmeleri için gereken yaşam tarzı değişiklikleri ve diyet düzenlemeleri hakkında bilgi verirler. Ayrıca, kronik böbrek hastalığı olan çocukların uzun vadeli bakımı ve izlenmesi, bu alandaki uzmanların önemli görevlerinden biridir.

Görüntülü online çocuk nefroloji doktoru görüşmesi için uzman seçimi yapabilirsiniz…