online fizyoterapist , online fizyoterapi

FİZYOTERAPİ BÖLÜMÜ

FİZYOTERAPİ, hareket sistemi ve fonksiyonları ile ilgilenen bir alandır. Bu bölümde çalışan uzmanlar, fizyoterapistler, bel ve boyun ağrıları, fıtıklar, siyatik, spondiloartrozis (omurga eklemlerinde dejeneratif değişiklikler), osteoartrit (kireçlenme) gibi ortopedik sorunlar, kas spazmları, fibromiyalji, omuz yaralanmaları, diz ve ayak bileği problemleri, yırtıklar, postür bozuklukları, travmatik beyin hasarı sonrası süreçler gibi sağlık sorunları üzerinde çalışırlar. Gebelik süreçlerine destek olurlar.

Fizyoterapistler, hastaların fiziksel durumlarını değerlendirirler ve önerilen tedavi planlarını uygularlar. Bu tedaviler, egzersiz programları, manuel terapi, elektroterapi, sıcak-soğuk terapiler ve diğer fiziksel modaliteleri içerebilir. Ayrıca, ortez ve protez gibi yardımcı cihazların kullanımını da yönlendirirler.

Fizyoterapistler ayrıca hastaları, sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları ve hareket etme teknikleri konusunda eğitir, fiziksel aktivite düzeylerini artırarak yaşam kalitelerini iyileştirmelerine yardımcı olurlar. Aynı zamanda, ameliyat sonrası rehabilitasyon süreçlerinde hastaların günlük yaşamlarına daha çabuk dönmelerine destek olurlar.

Görüntülü online fizyoterapist randevusu için uzman seçimi yapabilirsiniz…