Online Fizik Tedavi Doktoru | Türkiye - Görüntülü Muayene

FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON, vücut fonksiyonlarının iyileştirilmesi, hareket kabiliyetinin artırılması ve ağrıların azaltılması amacıyla hastaların tedavi edildiği bir daldır. Bu alanda çalışan uzmanlar, fizyoterapistler ve rehabilitasyon uzmanları, çeşitli yaralanmalar, hastalıklar ve kronik durumlar sonucu oluşan fonksiyon kayıplarını tedavi etmek için kapsamlı tedavi programları sunarlar. Fizik tedavi ve rehabilitasyonun temel amacı, hastaların günlük yaşam aktivitelerini mümkün olan en iyi düzeye getirmektir.

Bel ve boyun ağrıları, siyatik, servikal ve lomber spondiloartrozis, diz, kalça ve ellerin osteoartriti, boyun ve bel fıtıkları, omurga eğriliği, kas spazmı sonucu oluşan ağrı, fibromyalji denilen yumuşak doku romatizması, donuk omuz, omuz kaslarının yırtıkları, tenisçi ve golfçü dirseği, diz bağ zedelenmesi ve yırtıkları, menisküs yırtıkları, ön diz ağrısı, ayak bilek bağ yaralanmaları, postür bozuklukları, ortopedik cerrahi sonrası rehabilitasyon, ankilozan spondilit ve romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu, spor yaralanmaları, iş kazası sonucu oluşan yaralanmalar, el-el bilek rahatsızlıkları, el cerrahisi sonrası rehabilitasyon, sinir yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, yüz felci, inme (genel felç durumu) rehabilitasyonu, travmatik beyin hasarı rehabilitasyonu, beyin tümörü cerrahisi sonrası rehabilitasyon, parkinson hastalığı, tortikollis, serebral palsi, akciğer rehabilitasyonu, sağlıklı bireylerde ve myofasyal ağrı sendromu olan hastalarda tıbbi pilates uygulamaları ve gebelik rehabilitasyonu gibi birçok farklı rahatsızlık, fizik tedavi ve rahabilitasyon bölümünün ilgi alanına girmektedir.

Fizyoterapistler, hastaların durumlarına göre kişiselleştirilmiş egzersiz programları, manuel terapi teknikleri, elektroterapi ve hidroterapi gibi tedavi yöntemleri uygularlar. Ayrıca, hasta eğitimi ve danışmanlık hizmetleri de sunarak, hastaların kendi iyileşme süreçlerini aktif bir şekilde yönetmelerine yardımcı olurlar.

Görüntülü online fizik tedavi doktoru görüşmesi için doktor seçimi yapabilirsiniz…