online göğüs doktoru , online göğüs hastalıkları , online göğüs doktorları

YORUMLAR

GÖĞÜS HASTALIKLARI BÖLÜMÜ

GÖĞÜS HASTALIKLARI, solunum sistemi ve göğüs boşluğuyla ilgili sağlık sorunlarına odaklanan bir alandır. Bu alanda uzmanlaşmış uzmanları, göğüs hastalıkları doktorları astım, KOAH, nefes darlığı, alerjiler, sarkiodoz, pnömoni, tüberküloz, pulmoner emboli ve solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenirler. Ayrıca, göğüs kafesinde bulunan lenf bezlerinde görülen enfeksiyonlar ve kanserler gibi göğüs boşluğu ile ilgili diğer patolojilere de odaklanırlar. Hastalıkların teşhisinde kan testleri, görüntüleme yöntemleri ve fonksiyon testleri gibi tanısal prosedürler kullanırlar.

Göğüs hastalıkları doktorlarının ilgilendiği bir diğer önemli alan, uyku bozuklukları ve uyku apnesi gibi solunumla ilgili problemlerdir. Uyku sırasında solunumun durması veya yetersiz olması gibi durumlar, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Akciğer nakli ve solunum yetmezliği gibi ileri düzeyde solunum sistemi sorunlarıyla da ilgilenen göğüs hastalıkları doktorları, hastalıkların tedavisinde cerrahi yöntemlerden ilaç tedavilerine kadar geniş bir yelpazede değişiklik gösteren farklı yöntemler kullanırlar.

Görüntülü online göğüs doktoru randevusu için uzman seçimi yapabilirsiniz…