İç Hastalıkları (Dahiliye)

Dahiliye bölümünde yan dala ait branşlar olmakla birlikte hastanın ve bireyin bir bütün olarak değerlendirilmesi açısından önemli bir bölümdür. Ayrıca teletıpta kronik hastalıkların takibi, ilaçların düzenlenmesi ve hastaların hangi bölümlerden tıbbi yardım alması gerektiğini yöneten bölümdür.

İç Hastalıkları Bölümünde, kan ve tetkik sonuçlarını değerlendirme, üst ve alt solunum yolu hastalıkları,allerjik hastalıklar, ateşli hastalıklar, hipertansiyon, şeker hastalığı, şişmanlık, tiroid hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları (mide barsak rahatsızlıkları, kabızlık, ishal), karaciğer ve safra kesesi hastalıkları, akciğer hastalıkları (akut ve kronik bronşit, amfizem, astım vb.), böbrek hastalıkları, kansızlık ve kan hastalıkları, çeşitli kanser hastalıklarının tanısı, romatizmal hastalıklar, kas ve iskelet sistemi hastalıklarında hastalara yardımcı olmaktadır.

Ayrıca konulan tanı doğrultusunda gerektiğinde endokrinoloji, gastroentroloji, romatoloji, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, nöroloji, tüm cerrahi bölümler, psikiyatri bölümleri ile iletişim halinde olarak, hastayı doğru yönlendirmeler ile tüm sağlık problemlerine yön verir.

Hastanemyanımda İç Hastalıkları bölümüyle ilgili fiziksel temas gerektirmeyen bir çok sağlık sorununu teletıp yöntemiyle çözüme ulaştırıyor.

Bölümler