Dil ve Konuşma Terapisti Berk Horzum - Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve Konuşma Terapisti Berk Horzum

Dil ve Konuşma TerapisiDil ve Konuşma Terapisi

(10)

Görüşme Ücreti: 500TL

Hakkında

2017 yılında başladığı Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Lisans Bölümünü tamamlamıştır. Çeşitli anaokullarında, İzmir ve İstanbul olmak üzere klinik ve rehabilitasyon merkezlerinde stajını tamamlamıştır. Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde; Kulak Burun Boğaz, Pediatri, Nöroloji kliniklerinde gözlem stajını yapmıştır. Bunun yanı sıra Öğreniminin son yılında Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Uygulama Kliniklerinde; Gecikmiş Dil Konuşma, Edinilmiş Konuşma Apraksisi, Otizm Spektrum Bozukluğu, Konuşma Sesi Bozukluğu (Artikülasyon Bozukluğu), Kekemelik, Corpus Collosum Agenozisi, Motor Konuşma Bozukluğu, Ses Bozukluğu, Afazi, Takifemi alanlarında uygulamalı stajını tamamlamıştır. Bitirme tezim kapsamında 'Normal Gelişim Gösteren 5,9 yaş aralığındaki 30 Down sendromlu Çocuk ile TODİL Performansları' konusunda araştırma ve uygulama yaparak 2021 yılında tezini tamamlamıştır.

Bilinen Diller

 • Türkçe (Turkish) - Native

Eğitim Geçmişi

 • Biruni Üniversitesi - Dil ve Konuşma terapisi - Lisans

 • Atlas Üniversitesi - Dil ve Konuşma terapisi - Yüksek Lisans

Çalışma Geçmişi

 • 35 Danışma Merkezi İzmir

 • Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Hizmetler

 • Gecikmiş Dil ve Konuşma Bozukluğu( Her ay açtığımız online olarak ailelerimize evde çocuklarının dil konuşma gelişimini destekleme eğitimi bulunmaktadır.) aynı zamanda kurumumuzda yüz yüze terapiler yoğunlukla verilmektedir

 • Konuşma sesi bozukluğu ( ses hataları sonucu çocuklarımızın konuşma anlaşılırlığının düşük olması ile oluşur. Belli ses hatalarının problemine yönelik terapi planı ile hareket edilir.)

 • ARTİKÜLASYON-FONOLOJİK-KONUŞMA SESİ APRAKSİSİ

 • Akıcılık Bozukluğu ( Kekemelik-Hızlı bozuk konuşma)

 • Ses Bozuklukları ( Ses teli polibi

 • ses kısıklıkları-ses teli nodülü-ses teli paralizisi vb.)

 • Motor Konuşma Bozukluğu (Apraksi- Dizartri)

 • Edinilmiş Dil Bozukluğu ( Afazi-Parkinson-Demans-Tbi vb.)

Bölümler

 • Gecikmiş Dil ve Konuşma Bozukluğu( Her ay açtığımız online olarak ailelerimize evde çocuklarının dil konuşma gelişimini destekleme eğitimi bulunmaktadır.) aynı zamanda kurumumuzda yüz yüze terapiler yoğunlukla verilmektedir

 • Konuşma sesi bozukluğu ( ses hataları sonucu çocuklarımızın konuşma anlaşılırlığının düşük olması ile oluşur. Belli ses hatalarının problemine yönelik terapi planı ile hareket edilir.)

 • ARTİKÜLASYON-FONOLOJİK-KONUŞMA SESİ APRAKSİSİ

 • Akıcılık Bozukluğu ( Kekemelik-Hızlı bozuk konuşma)

 • Ses Bozuklukları ( Ses teli polibi

 • ses kısıklıkları-ses teli nodülü-ses teli paralizisi vb.)

 • Motor Konuşma Bozukluğu (Apraksi- Dizartri)

 • Edinilmiş Dil Bozukluğu ( Afazi-Parkinson-Demans-Tbi vb.)

 • Nurullah Aşçıoğlu, İzmir

  İzmir'de doktorumuz önermişti. Instagram adresini uzun zamandır takip ettiğimiz bir isimdi ancak götürmek aklımıza gelmemişti hiç. Gittiğimizde çocuğumuzun 6 tane sözcüğü söyleyemediğini gördük. Anlaşılırlığı çok düşüktü, bizden başka kimse anlamazdı. Şimdi tüm sorunumuz bitti seslerimizi bitirdik, gayet anlaşılır bir düzeydeyiz, okula başlamadan bitirdiğimiz için mutluyuz. Berk Hocama sonsuz teşekkür ederiz

 • K. H., İzmir

  Berk Hocamızı doktorumuz önermişti. Gittiğimizde bizimle çok ilgilendi. Çocuğumuza bu zamana kadar nasıl davranmamız gerektiğini hiç bilmiyormuşuz. Kekemeliğe dair bir şey bilmiyormuşuz. Çocuğumuzla her terapisinde bizleri de odasına aldı. Çok güven veren birisi. O zamanlarda baba diyemiyordu kekelemekten çocuğum şimdi maşAllah hiçbir sorun yaşamıyoruz. Hala bizimle iletişim halinde bilgilerini aktarmakta.

 • Batuhan Sarı, İzmir

  İzmir'de dil terapisti için çok araştırma yaptık. Berk beyi herkes tavsiye ediyordu. Çalışmalarımıza başladığımızda çocuğumuz K sesi yoktu P-B karışıyordu. R-L-Y hiç duyamıyorduk. Biz çocuğumuzu anlıyorduk ancak bizden başka kimse anlayamıyordu. Berk bey 9 sesinin yanlış olduğunu söyledi. Bazı haftalar 1 seans, bazen 2 gittik ve tüm sesleri üretiyor şimdi. Herkes anlayabiliyor, biz çok sevinçliyiz. Berk Bey asla maddi amaç gütmeyen sadece ve sadece çocuğumuz iyi olsun diye düşünen birisi. Seans sonrasında sürekli bizi destekledi, nasıl çocuğumuzla çalışırız gösterdi. Biz çok kızıyorduk yanlış söylüyor diye, o konuda doğru yolu gösterdi. Değişim bir anda oldu, iyi ki tanımışız. Allah razı olsun.

 • T. B., Zonguldak

  Berk Beye çocuğum 1. sınıfa başlamadan önce gitmeye başladık. Çocuğumun konuştuklarını bizden başkası anlayamıyordu. Çok fazla araştırma yaptık bu konuda kime götürmeliyiz diye. Herkes Berk Beyi çok önerdi. Çocuk ile çok fazla çalışmakta olduğunu öğrendik. Çocukların erken zamanda bu problemleri hallettiğini, çok öğrenciyi mezun ettiği bilgilerini duyduk. İlk gittiğimizde çocuğuma bir test yaptı. 7 harfte hatası olduğunu fark ettik ve bizlere gösterdi, çok detaylı olarak anlattı okula başlamadan. Benim çocuğum da mezun oldu, 7 harfimizi de artık üretebiliyoruz. Anlaşılırlığı çok yüksek. İyi ki Berk Beyi tanımışız, hala konuşup bilgi aldığımız bir isimdir.

 • Elif Çamlı, İzmir

  Berk hocam bilgisi ve samimiyetiyle çocuğumda çok güzel gelişmeler sağladı. Mesleğine çok değer veriyor. Teşekkür ederiz kendisine.

 • İ. H., İzmir

  Berk Hocamın kurumuna çocuğum için gitmiştik. Çocuğum anne bile diyemiyordu. Baba, mama, fu, dede, gel diye konuşuyordu anlamsız sözcüklerimiz çok fazlaydı. Önce bizlere evde ne yapacağımızı anlattı. Sonra seanslarını izleme fırsatımız oldu ve evde uyguladığımız yanlışları değiştirdik. Çocuğumuzun üretimi olmaya başladı, anneyi ilk duyduğumda seansta çok sevinmiştim. Şimdi; anne gel, anne su ver, kapı aç gibi basit düzeyde cümlelerimiz var. Hepsini Berk Hocama borçluyuz. Uyguladığı tüm yöntemlere çok güveniyorum.

 • K. E., Afyon

  Berk Bey ile çocuğum 5 yaşındayken tanıştık. İlk seansında çocuğuma sorduğu sorular gösterdiği resimler ile 8 harfimizi yanlış üretiyorduk. Biz de okula başlamadan bu sorunu ortadan kaldırmak istedik. Bizleri seanslarına aldı, neler yapılması gerektiğini detaylı anlattı. Kendisi, her hafta çalıştığı harfi bize ev ödevi verirdi, biz evde pekiştirirdik. Bir süre çalıştıktan sonra kızımı mezun etti, şimdi kızım tüm harflere dikkat ederek konuşuyor, hatası hiç kalmadı. 8 harfimizi de düzelttik. Berk Bey ile iyi ki tanışmışız, çok emeği vardır. Kısa sürede en iyisini yapmaya çalışıyor.

 • B. K., İstanbul

  Çocuğum 3 yaşında ve konuşma gecikmesi bulunmakta. Berk Hocam ile terapimiz halen devam etmekte. İlk gittiğimizde baba, aaba, abi, aba, ba gibi sınırlı sayıda kelimeleri vardı. Şimdi Berk hocamla yaklaşık 2. ayımızdayız. Bir çok yeni kelime ekledi, çocuğum kendisine duydukça, bizi taklit ettikçe mutlu oluyoruz. Sürekli Berk Hocamın söylediklerini hatırlıyorum, ona göre hareket ediyorum. Kendisi işini çok severek yapıyor. Sürekli bize bir kelime defteri tutmamızı isterdi. Tutmaya başladığımız andan itibaren yazıyorum, çocuğumun kelime sayısı çok arttı. Baba, baba, düttü gibi 3 kelimeli cümlelerini bile ara ara duyduk. Çok mutluyuz, çok şanslıyız.

 • Ramazan Kaan Sarı, Denizli

  Berk Hocamı doktorumuz önermişti. Çocuğumun kelime çıktısı çok azdı ve olan kelimelerimiz anlamsızdı sürekli tekrarlarımız vardı. Haftada 2 gün giderek başladık, sonra Berk Hocamın isteğine göre azaltıp artırdığımız oldu. Suyu isterken bağırıp eli ile gösterirdi. Şimdi su ver diye cümle kurabiliyor. Terapist olarak maddi düşüncede birisi değil, tamamen çocuk anne baba odaklı bizlere doğru yolu gösterdi. Yaptığımız yanlışları düzeltmemizi sağladı. Çocuğumun tüm sözcüklerinde Berk Hocamın emeği vardır.

 • T. K., İzmir

  Tüm çocuklar tarafından inanılmaz bir ilgi ile sevilmektedir. Çocukların dil öğretmeni, kurumu temiz ve sağlıklı, çalışanları hepsi çocuklara güler yüzlü ilgisi çok fazla, şık bir kurum.

Bu sayfada doktorunuz hakkında randevu sonrası değerlendirme yapabilirsiniz. Doktorunuzla iletişime geçmek için web sitemizdeki ya da Android, iOS mobil uygulamalarımızdaki chat(mesajlaşma) özelliğini kullanabilirsiniz.

Yorum bırakınız:

Adınız ve soyadınız isteğe bağlı gösterilecektir.
E-posta adresiniz yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.
Telefon numaranız yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.