online terapi veren psikologlar

Psikolog Kübra Durmuş

PsikolojiPsikoloji

Görüşme Ücreti: 800TL

Hakkında

2010 yılı Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümü mezuniyetimin ardından Türkiye'nin en büyük çocuk ve ergen bağımlılık kliniklerinden biri olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 'ne bağlı Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Kliniği' nde madde bağımlısı ergenlerin tedavi ve rehabilitasyonunda bireysel ve grup terapilerini, psikoeğitim uygulamalarını ve bağımlı ergenlerin ailelerine yönelik psikoeğitim çalışmalarını yürüttüm.

2011 yılından itibaren Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 3.5 yıl boyunca polislere ve ailelerine psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarını organize ettim. Emniyet personeline ek olarak, kalkınma ajansı destekli projeler yoluyla ildeki ergenlerin evden kaçması, ergenlikte sigara ve madde bağımlılığı gibi risklerden korunması, uyum bozuklukları gibi konularda ve aile içi iletişim sorunlarının çözümüne yönelik destekleyici faaliyetler yürüttüm.

2015 şubat ayında İstanbul Valiliği kadrosunda Proje biriminde ergenlere yönelik sigara ve madde bağımlılığının önlenmesi, suça sürüklenme gibi konular öncelikli olmak üzere çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin yazımı ve yürütülmesinde proje koordinatörü olarak çalıştım.

2016-2017 tarihleri arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde çocuk ve ergen bağımlılık biriminde, madde bağımlısı ergenlere yönelik tedavi ve rehabilitasyon programında hastaların servis ve ayaktan takip sürecinde çalıştım. Grup terapilerine olan ilgimden dolayı bu süreçte Abdülkadir Özbek Enstitüsü bünyesinde açılan Adana psikodrama eğitiminin hazırlık aşamasını tamamladım. İstanbul Valiliği bünyesindeki proje birimine geri döndüğümde zamanımın çoğunu hasta ve danışanlarıma yönelik kullanmak istediğim için İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğine görevlendirildim. 2018 yılında İstanbul Tıp Fakültesi(İTF) Psikiyatri Anabilim Dalı'nda Sosyal Psikiyatri Servisi' nde Sanatla Psikoterapi biriminde yatan ve ayaktan hastaların sanatla psikoterapi gruplarını yürüttüm. Bu süreçte çeşitli yaş ve tanı gruplarından hastalarla çalıştım. Psikotik bozukluklar, yeme bozukluğu, şizofreni, bipolar bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu, panik bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, travma sonrası stres bozuklukları, kişilik bozuklukları gibi tanı gruplarının tedavi sürecinde yer aldım.

İstanbul Üniversitesi tıp fakültesi(İTF) psikiyatri anabilim dalı sosyal psikiyatri servisinde yatan ve ayaktan hastaların sanatla psikoterapi gruplarını yürüttüm.

Sizofreni, psikoz, obsesif-kompulsif bozukluk tanılı hastalarla seramik atölyesi grubu; yeme bozuklukları tanısına yönelik intermodel görsel sanatlar grubu; şizofreni tanılı hastalarla satranç atölyesi grupları yaptım.

Psikiyatri servisinde yatan hastalarla ebru atölyesi gibi sanat terapi grupları yürüttüm.

Birçok hasta grubu ile intermodel görsel sanatlar atölyesinde sanat terapi çalışmaları yaptım. Travma stres bozukluğu olan hastalara yönelik EMDR terapisi yapmaktayım. Temmuz 2021'den itibaren İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuvar'ında tanısal değerlendirmelere yönelik nöropsikolojik testler üzerine çalışmaktayım. Danışanlarımı yüzyüze ve online olarak Moda Psikoterapi Merkezinde kabul etmekteyim.

Bilinen Diller

  • Türkçe (Turkish) - Native

Eğitim Geçmişi

  • Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü - (2010)

Bölümler

  • Ergen psikolojisi

  • Madde bağımlılığı

  • Sanat terapi

  • Emdr

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME RANDEVUSU: Randevu almak istediğiniz GÜN ve SAATİ seçiniz.


Bu sayfada doktorunuz hakkında randevu sonrası değerlendirme yapabilirsiniz. Doktorunuzla iletişime geçmek için web sitemizdeki ya da Android, iOS mobil uygulamalarımızdaki chat(mesajlaşma) özelliğini kullanabilirsiniz.

Yorum bırakınız:

Adınız ve soyadınız isteğe bağlı gösterilecektir.
E-posta adresiniz yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.
Telefon numaranız yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.