Hakkında

Ben Natavan Ramazanzade. 31 Mayıs 1989'da Bakü’de bir doktor ailesinde doğdum. 5 yaşında başlayan okul hayatımın yanı sıra 3 yaşında doktor olmaya karar vermiştim. 2005 yılında ilk 35 kişi arasına girerek 16 yaşında tıp fakültesi kazandım ve daha lise son senelerimde cerrah olma kararı vermiştim. 2011 yılının Haziran ayında fakülteden mezun oldum. Aynı yıl eylül ayında Rezidentura Sınavına girerek Kulak Burun Boğaz ihtisasına başladım. Bu süreçte dünyaca ünlü Otolaringologlardan Prof. Dr. Talışınski'nin asistanı oldum ve bir sürü farklı, ağır hasta değerlendirmek şansı kazandım.

2014 yılında Tus sınavına girdim ve yabancı doktorlar arasında derece kazanarak Çukurova Üniversitesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun cerrahisi ihtisasına başladım. Bu süreçte birçok çocuk ve erişkin acil havayolu, baş boyun tümör cerrahisi ve kohlear implant cerrrahisi yaptım. 2017 yılında baş asistanlık sürecimde European Board ENT sınavı kazandım. 31 Ağustos 2018'de KBB uzmanı oldum. Ankara Yüksek İhtisas Üniversitesi Koru Hastanesinde uzman olarak göreve başladım. 2019 Mart ayında Dr. Öğr. Görevlisi olarak devam ettim. Hem Ankara'da hem de Ada Tıp'ta çalıştığım dönemde birçok tümör ve kulak cerrahisi yaptım. İleri solunum sıkıntısı, ani işitme kaybı ve çok sayıda endoskopik cerrahi yaptım.

İlgi alanlarım bahsettiklerimin yanı sıra bir de Robotic Cerrahidir. Büyük bir heyecanla, gece gündüz verdiğimiz bir emekle yakında onunla ilgili de sevgili hastalarımı ve meslektaşlarımı bilgilendirmeyi bekliyorum.

2020 - 2023 yıllarında Şafak Sağlık grubunda Kbb ve Baş Boyun cerrahisi konsultan hekim olarak görevime devam ettim. 2023 yılında Royal College of Surgeons Fahri Üyelik alarak MRCS ENT ünvanını kazandım. 2023 Haziran'dan beri BHT international Clinic'te KBB & Baş Boyun cerrahisi konsultant hekim olarak görevime devam etmekteyim.

Evet mesleğimiz çok zor ve bir o kadar da şerefli. Gün sonunda bana kurtardığım hayatlar ve hayatına dokunuşlarım kalmış oluyor ki bu da paha biçilemez! Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Bilinen Diller

 • Türkçe (Turkish) - Native

Eğitim Geçmişi

 • Royal College of Surgeons Of Edinburgh (2023 - halen)

 • Çukurova üniversitesi KBB anabilim dalı (2014 - 2018)

 • Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp fakültesi (2005 - 2011)

Çalışma Geçmişi

 • BHT international clinic de KBB ve Baş Boyun Cerrahisi konsultant hekim (2023 Haziran - halen)

 • Şafak Sağlık Grubu KBB ve Baş- Boyun cerrahisi konsultant hekim (2020 - 2023)

 • Dr. Öğretim Görevlisi (2019 - 2020)

 • Ankara Yüksek İhtisas Üniversitesi Koru Hastanesi Uzman Doktor (2018 Eylül - 2019 Ekim)

 • Çukurova üniversitesi Kulak Burun Boğaz Cerrahisi İhtisası (2014 - 2018)

Hizmetler

 • İleri derece İngilizce ve Rusça

 • Kulak hastalıkları ve baş boyun cerrahisi tümör hastalıkları ile ilgili radyolojik değerlendirme

 • Ameliyat endikasyonu doğrulama

 • Cerrahi uygulamalar

Bu sayfada doktorunuz hakkında randevu sonrası değerlendirme yapabilirsiniz. Doktorunuzla iletişime geçmek için web sitemizdeki ya da Android, iOS mobil uygulamalarımızdaki chat(mesajlaşma) özelliğini kullanabilirsiniz.

Yorum bırakınız:

Adınız ve soyadınız isteğe bağlı gösterilecektir.
E-posta adresiniz yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.
Telefon numaranız yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.