Hakkında

2011 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ihtisasını tamamladı. Mayıs 2018 tarihinde Tokat Erbaa Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak mecburi hizmet görevine başladı. 2.5 yıl burada görev yaptı.

Instagram’da instagram@cocukhekiminiz sayfasını yönetmektedir. Ayrıca çocuklarınız ile alakalı Akademisyen Kitabevinden yayınlanmış çocuklarda tamamlayıcı gıdaya geçiş ile ilgili makalesi mevcuttur. Son yıllarda tamamlayıcı beslenmeye geçişte uygulanan Baby Lead Weaning /BLW (Bebek önderliğinde beslenme) ile ilgilenmektedir.

Bilinen Diller

 • Türkçe (Turkish) - Native

Eğitim Geçmişi

 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2018)

 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (2011)

Çalışma Geçmişi

 • Mecburi Hizmet/Tokat Erbaa Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı (Mayıs 2018)

Bölümler

 • Tamamlayıcı beslenmeye geciş - ilkeler

 • BLW/Bebek önderliğinde beslenme

 • Yenidoğan ve çocukluk aşıları

 • Yenidoğan izlemi (sarılık cilt bakımı/bebek banyosu/göbek bakımı/gaz kolik durumları)

 • Çocuk takibi izlemi ve gelişimi

 • Vitamin ve mineral eksikliklerine yaklaşım ve doğal veya yapay tedavi seçenekleri

 • Atopik cilt veya kuru ciltler için öneriler

 • Besin allerjileri ve allerjik durumlar

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME RANDEVUSU: Randevu almak istediğiniz GÜN ve SAATİ seçiniz.


 • Ezgi Dilan Yıldırım, Ankara

  Yüzümüzde güllerin açmasına sebep olmuştur kendileri. Çok açıklayıcı bilgileri ile içimize su serpti. Çok çok çok teşekkürler.

 • Gülbahar Özalıcı Özdoğan, Diyarbakır

  İyi ki Serdar hocam varsınız. Allah sizden bin kat razı olsun... Diyarbakır'dan ne sıkıntımız olursa hemen bağlanıp ilk önce Allah'ın izniyle çözüyorsunuz. Çok teşekkür ederiz size.

 • Fatma Topal, Sakarya

  Serdar hocama Samsun'a muayeneyede gitmiştik. Şimdi acil hastalık nedeniyle online görüşme gerçekleştirdik. Hiçbir farkı yoktu. Hem bir arkadaş gibi hem de verdiği ipuçları ufak tavsiyelerle hayatımızı kolaylaştırdı. Whatsapp üzerinden de ne zaman soru sorsam hep yardımcı oldu. Kendisine çok çok teşekkür ederiz iyi ki tanımışız iyi ki doktorumuz olmuş...

 • Ayşe Bilgin, Tokat

  Serdar bey devletteyken bile özel muamele ile hastalarına ilgi gösteren, her konuda yardımcı olmaya çalışan aşırı iyi bir doktordur. Oğlumun kıvırcık doktoru şu an 6 yaşında, Erbaa'dan gitmiş olmanıza rağmen hâlâ unutmadı sizi. Her şey için teşekkürler.

 • Seda Kurt, Samsun

  Biz doktorumuzdan razıyız, dilerim Rabbim de razı olsun. Her zaman ulaşabiliyoruz. Net ve kesin cevap verir. İçimizi rahatlatır. Bebeğim su çiçeği geçirmişti sabah erkenden bizi muayene etti. Gereksiz ilaç vermez. Bebekleri çok sever tabi çocukları da 😍 Her randevuyu iple çeker olduk. Biz mutlu ayrılıyoruz her seferinde. Şifa veren elleriniz sağlığı daim olsun değerli doktorum. Güneş'in annesi, saygılar.

 • N. K., Samsun

  Serdar hocamı bi arkadaş tavsiyesiyle tanıma şansım oldu. Şansım diyorum çünkü gezmediğim doktor kalmadı. 40 günlük bebeğimle bi çok doktor bir sürü ilaçla beni eve yolladı ve bebeğim o kadar ilaca rağmen şifa bulamadı. Bebeğimde süt alerjisi var denip sütten kesmem gerektiği bile söylendi. Tamaman psikolojim bozuk bi şekilde Serdar beye sığındım. Asla sütten kesmemeliyiz diyerek beni ikna etti. Gece gündüz hangi saat olursa telefona cevap verip gerektiğinde kliniğini açıp kızımı tedavi etti. .Ben Serdar beyden çok razıyım, rabbim de razı olsun o kadar diyebiliyorum.

 • Ayşe İşler, Samsun

  Sizden çok memnunuz hocam hiç gitmeyin lütfen 🙏🙏Güler yüzünüz bize korkusuz yol gösteriyor... 🥰

 • Gülbahar Özdoğan, Diyarbakır

  İkinci kere Serdar beyden hizmet alıyoruz. Çok değerli, bilgili, biz sormadan soracağımız sorulara cevap aldığımız muazzam bir doktor. İyi ki varsınız hocam…

 • Abdullah Fırat Engür, İstanbul

  Çok değerli bir doktor. Yurtdışında birsürü doktordan cevaplarını alamadığımız soruların hepsini sabırla dinledi, hepsini açıklayarak anlattı. Kendisine tekrar teşekkür ederim.

 • Gülbahar Özdoğan, Diyarbakır

  Serdar hocamı sosyal medyadan da takip ediyorum. Erbaa'da oturan bir arkadaşım sayesinde kendisini tanıma fırsatı bulduk. Biz Diyarbakır'dayız ve hiç yüz yüze görüşmemiz olmadı. Bizi tanımadan, takipli hastası olmadığımız halde ilgisi alakası görüşleri önerileri harikaydı. Birebir hocamızın söylediklerini uyguluyor ve güveniyoruz. Çok teşekkür ederim size hocam içten bir insan olduğunuz için….

 • Ebru Yıldırım, Samsun

  Serdar beyi instagramda gördüm ve takip etmeye başlamıştım. Samsuna geldiğini duyunca çok sevindim. Çocuğumu götürdüm. O kadar ilgili ve sevecen bir doktor ki çok memnun kaldık. İlgisi güler yüzü samimiyeti ile gerçekten çok iyi doktor. Herkese tavsiye ederim.

 • Şeyma Nur Yaramış, Samsun

  Ablamın tavsiyesiyle tanıdığım bir Doktor. Gerçekten ilgi alaka çok güzel. Güler yüzlü, sanki aileden biri. Çok memnunuz, hayatımızda olduğu için çok şanslıyız...

 • Büşra Yaşar, Amasya

  Çocuk doktoru Serdar Pop bey ile kardeşimin tavsiyesiyle bu program üzerinden iletişim kurduk. 1 hafta içinde sürekli kusan evladımızın sıkıntısına hemen çözüm buldu. Allah ondan razı olsun. Amasya'dan Samsun'a gitmeden çocuklarımızın tahlillerini gösterdik. Çok teşekkür ederiz kendisine, endişelerimizi dinleyip sabırla bütün sorularımıza cevap verdiği için.

 • Hande Gül Yaşar, Ordu

  Keşke aynı şehirde olsaydık. Online randevuda çok yardımcı oldu bize. Çok çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

 • Kübra Nur Yılmaz, Sakarya

  En çıkmaz anlarda Sakarya’dan Serdar hocamıza ulaşabilmek çok rahatlatıcı. Doktorumuz insana kesinlikle güven veriyor, asla acabamız olmuyor, tekrar tekrar çok teşekkür ederiz.

 • Seçil Özdemir, Samsun

  Sakarya'da ki hastalarınızın niye bu kadar üzüldüğünü şimdi daha iyi anlıyorum. Uzun zamandır popodaki çatlak ve kabızlıkla uğraşıyorduk. Serdar beyle çok şükür sonuca ulaştık. Tekrar teşekkürler hocam iyi gelmişsiniz Samsun'a 🙏

 • Esengül Aydın, Sakarya

  Hamileyken eşime tavsiye etmişler, internetten araştırmamıştım, çocuk doktoru olduğunu bilmeyerek yazmıştım. Sonra bana cevap olarak çocuğunuz olunca yazarsınız demişti 🤭 Bir sabah çocuğum balgam kusmuştu, hemen fotoğraf atıp sorduğumda internet üzerinden anında cevap verdi. Gerçekten işinin en iyisi, hiç muayene olmasak bile sosyal medyada yaptığı paylaşımlar gerçekten çok güzel ve bilgili. İyi ki böyle doktorlar var.

 • G. Y., Tokat

  Serdar Bey’i Erbaa’dan tanıyoruz. Kızımızı ona götürürdük buradayken. Sakarya’ya gittiğinde üzülmüştük ama artık bi tık daha yakınımızda, Samsun'da olduğunu bilmek güzel. Daha da ötesi karantinada olduğum şu günlerde online randevu ile her sorumu sıkılmadan cevapladı, Allah razı olsun kendisinden. Güler yüzlü doktorlarımız iyi ki varsınız...

 • Fatih Şahin, Sakarya

  Serdar hocamızın ilgisi ve samimiyeti için çok teşekkür ederiz. Sakaryalı bir hastası olarak çok üzgünüz ancak hastanem yanımda uygulamasıyla kızımızın kontrollerini kaldığı yerden yapmaya devam ediyoruz. Serdar hocamızın emeğine sağlık her şey gönlüne göre olsun. Vera adına tekrar teşekkür ederiz.

 • Kübra Dal, Rize

  Serdar bey mükemmel bir hekim, çok ilgili alakalı, güler yüzlü. Her sorumuza sabırla cevap veriyor, içimizi rahatlatıyor. Bebeğimin göbek bağı da onun eline düştü, bu konuda ayrı mutlu ediyor bizi :) Daha iyi yerlerde göreceğimize eminim, Allah yolunu bahtınızı hep açık etsin.

 • B. D., Tokat

  Serdar Hocamızın ilgisi, her çocuğa samimiyetle yaklaşıp sorunu anlaması gerçekten çok kıymetli. Allah razı olsun inşallah 🤲

 • Elif Kubat, Samsun

  Serdar hocamla kızımın küvezdeki ilk haftası ile birlikte 28 günlük bir süreç yaşadık. Her gün özenle bilgi verdi. İlgisi alakası güler yüzü bilgi ve donanımı ile aileleri rahatlatan çok özenli bir doktorumuz. Çocuklarınız için bir doktor arıyorsanız gözünüz kapalı sevgili doktorumuz Serdar beye güvenebilirsiniz.

 • Şeymanur Taşçı, Samsun

  Hayatımda gördüğüm en ilgili, en güler yüzü doktorlardan birisi. Serdar hocanın yanına gittiğimde bebeğim daha 2 aylıktı. Prematüre bebek olduğu için kolik teşhisi konulmuştu. Sürekli ağlıyordu. Artık dayanacak takatim kalmamıştı. Ta ki Serdar Bey'in adını duyana kadar. Nasıl oldu bilmiyorum ama bebeğimi Serdar beye götürdükten sonra ağlamaları kesildi. Sanırım güler yüzlü ve doğru teşhis bebeğimin rahatlamasına neden oldu. O kadar ilgili ve bilgili bir doktor ki, bilemediğim konularla ilgili aradığımda her zaman cevap veren, bir şey olduğunda soru sorduğumda yine aynı şekilde yardımcı olan mükemmel bir doktor. Çocuk doktoru için araştırma yapıyorsanız kesinlikle Serdar hocamızı öneririm. Hiç aklınızda şüphe dahi kalmasın. Emin olun ki bizim bebeklerimize kendi çocukları gibi bakıyor. İyi ki varsınız hocam.

 • Zeynep Bak Çetin, Şanlıurfa

  Serdar hocam gerçekten çok başarılı, işini hakkıyla yapan bir doktor. Gerek verdiği bilgiler, gerek ilgisi asla yüz yüze muayeneyi aratmadı. İçimi çok rahatlattı, Allah binlerce kez razı olsun kendisinden.

 • Oral Aaydın, Tokat

  Büyük Anadolu Hastanesi için büyük kazanç, en iyisi bulunmuş. Her şey için çok teşekkür ederiz değerli hocam.

 • A. S., Iğdır

  Benim kızıma daha doğmadan bir çok şey söylenmişti. Doğdu ve biz bir kaç ilde çocuk doktorlarına gittik. Muayeneden sonra aklımın hep bir köşesinde acaba şüphesi kalıyordu ta ki Serdar beyle karşılaşana kadar. Bebeğimi güzelce muayene ettikten sonra sağlıklı olduğunu, bir sıkıntı olsa muayenelerde anlaşılacağını, ona göre yönlendirme yapılacağını öyle güzel anlattı içimi rahatlattı ki o günden beri güvendiğim tek doktor oldu diyebilirim. Farklı illerde yaşasak da kontrollerine götürüp daha sonra online olarak görüşüp aklıma takılanları soruyorum ve o da samimi içten bir dille anlatıyor. Çok teşekkür ederiz doktorumuza 🙏😇

 • İ. A., Sakarya

  Kızım doğduğunda kontroller için iyi bir doktor arayışındaydık. Tesadüfen sosyal medyada gezerken Serdar beye denk geldik, iyi ki gelmişiz. Kızımın ilk kontrolünde çocuklara olan sevgisi, ilgisi, iyi ki tanımışız dediğimiz doktor oldu. Sakarya’da bulunması kısa sürdü ama Hastanem Yanında uygulaması sayesinde telaşlı bir anne baba olarak ek gıda serüvenimizde bize destek oluyor, kendisine teşekkür ederiz.

 • K. Y., Sakarya

  Kızım 3 yaşından beri astım hastası. Artık astım ataklarında hangi doktora danışacağım diye panik yaşamıyorum. Serdar hocamızı tanıma imkanımız olduğu için çok şanslıyız. Sakarya'da olmasa da bu uygulama sayesinde kendisi ile görüşebilecek olmak bizi çok rahatlattı. Tekrar kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 • S. Ö., Sakarya

  Sanki tanıdık bir doktorumuz gibi ilgilendi. Açıkçası eşimle bu kadar ilgili bir görüşme beklemiyorduk, çok memnun kaldık. Aklımızdaki tüm soruları cevapladı, hocamız çok teşekkür ederiz. Özellikle de rota virüs için aşıyı sonda öğrenip hocamızla online yaptık, çok iyi denk geldi.

 • Onurcan Ayhan, Çanakkale

  Uzun zamandır kendisini sosyal medyadan da takip ediyorduk zaten. Faydalı paylaşımları ve sorduğumuz sorumuz sorulara karşı verdiği cevaplarla kızımız doğduğundan beri acil durum doktorumuz oldu. Hiç görüşememiştik ta ki bugüne kadar. Mesafeler sebebiyle ancak bu uygulama sayesinde. Bugün de kızımızın sıkıntısını çözdük çok şükür. Teşekkürler Serdar hocam sağolun var olun.

 • M. Ö., Sakarya

  Kafamızın karışık olduğu bir dönemde denk geldik Serdar beye açıklama yapmayan doktorlardan sonra kendisi ilaç gibi geldi. Tüm sorularımızı cevapladı ve endişelerimizi giderdi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Bundan sonra rutin takiplerimiz Serdar beyde 😊

 • Betül Demir, Tokat

  Erbaa sizi çok arıyor hocam, Allah razı olsun çok teşekkür ederiz, her rahatsızlığımda verdiğiniz ilaçlar ve tedaviniz için. Biz çok memnunuz, iyi ki varsınız. Çocuklarımız çok şanslı, tekrar Allah razı olsun 🤲🤗

 • Ö. G., İstanbul

  Ek gıda dönemiyle ilgili eşimle kafamızın çok karışık olduğu bir dönemdeydik. Serdar hocamızla bir arkadaşımız vasıtasıyla tanıştık. Sorularımızın yanıtını aldık. Kızımızın süt alerjisi de var. Bununla ilgili de güzel bilgilendirmeler aldık ve bir plan oluşturduk. Güzel bir sohbetti. Belirli bir süremiz olmasına rağmen sorularımız bitmeden kapatmadı doktorumuz. Sağolsun. Teşekkür ederiz.

 • Esra Akçabay Cihan, Artvin

  Heyecanlı anne baba olarak ek gıda serüvenimizde bizimle mükemmel bilgiler paylaşıp yönlendirme yaptı ve desteğini hiç esirgemediğini belli eden güzel hocam... Yolumuz ek gıda ve her türlü kontrollerinde sizinle olacak, iyi ki karşımıza çıktınız.

 • Şeyma Kunt, Yozgat

  Serdar hocam karşımıza artık tükendiğimiz anda çıktı. Bizi sabırla dinledi, sorularımıza sabırla cevap verdi. Aklımızda kalan tüm soruların cevabını bulduk. Sayesinde kocaman bir ilerleme sağladık, bizim umudumuz canlandırdı yeniden. İyi ki varsınız hocam.

 • Oral Aydın, Tokat

  Serdar hocam Erbaa'dan keşke gitmeseydiniz ama nasip böyleymiş. Sakaryalılar çok şanslılar sizin gibi bir doktora sahip oldukları için. İşinizde olduğunuz kadar insanlığınızda muhteşem. Mesafeler uzasa da peşinizdeyiz hocam. Sevgiler, saygılar 🤲🧿

 • Hasancan Yalçıner, Hakkari

  Çocuğumuzun reflü ve tıkanmaları konusunda, genel kontrolleri ile ilgili bize eşsiz bilgileri ile yol gösteren hocamız iyi ki varsınız 🙏🏽 Çok teşekkür ederiz 😊

Bu sayfada doktorunuz hakkında randevu sonrası değerlendirme yapabilirsiniz. Doktorunuzla iletişime geçmek için web sitemizdeki ya da Android, iOS mobil uygulamalarımızdaki chat(mesajlaşma) özelliğini kullanabilirsiniz.

Yorum bırakınız:

Adınız ve soyadınız isteğe bağlı gösterilecektir.
E-posta adresiniz yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.
Telefon numaranız yorum kısmında gösterilmeyecek olup, gerekli durumda sadece iletişim amaçlı kullanılacaktır.